Trzy popularne mity dotyczące chustonoszenia dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć świadomość społeczeństwa dotycząca zalet noszenia dzieci w chustach jest coraz większa, to nadal nie brakuje szkodliwych mitów dotyczących tego tematu. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej o tym popularnym sposobie transportowania maluchów. Sprawdź, jakie przekonania dotyczące chustonoszenia nie są prawdziwe.

Noszenie w chuście szkodzi dziecku

W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Dziecko w chuście ze strony https://kenhuru.com/c/chusty-do-noszenia-dzieci/chusty-rozmiar-5/ ma lekko zaokrąglone plecy i podkurczone nogi, co jest fizjologicznie naturalną pozycją dla niemowlęcia. Takie ułożone wręcz sprzyja prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa i bioder. Na dodatek chustonoszenie zaspokaja potrzeby malucha związane z bliskością.

Chustonoszenie jest niewygodne dla rodzica

Noszenie dziecka w chuście jest wygodne dla obu stron. Rodzic dzięki takiemu rozwiązaniu może mieć wolne ręce, co jest niezmiernie ważne np. podczas zakupów bądź konieczności opieki nad starszym dzieckiem. Ponadto prawidłowo zawiązane chusty ze sklepu online Kenhuru mogą odciążyć kręgosłup i zapewnić większy komfort niż noszenie malucha na rękach. Możliwe jest też zachowanie dyskrecji podczas karmienia.

Wiązanie chust jest trudne i czasochłonne

Obsługa chust tylko wydaje się skomplikowana. W rzeczywistości nawet początkujący rodzice są w stanie dość szybko przygotować siebie i dziecko do wyjścia z domu. Po kilku treningach czynność może zajmować dosłownie chwilę. Warto jednak rozważyć skorzystanie z usług osoby, która nauczy poprawnych technik wiązania i pokaże kilka trików ułatwiających wiązanie chust.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*