Co należy wiedzieć, zanim odda się laptopa do naprawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój laptop znowu przestał działać? Jeśli sprawdziłeś już, że nie występuje problem z oprogramowaniem, najprawdopodobniej masz do czynienia z awarią sprzętu. Wygląda na to, że czas na wycieczkę do serwisu komputerowego.

5 kroków, które należy wykonać przed oddaniem laptopa do naprawy

Uważaj, komu powierzasz swoje urządzenie. Niestety nie wszystkie serwisy są sobie równe. Biznes o ugruntowanej pozycji z historią zadowolonych klientów, to o wiele lepszy wybór niż osoba, która naprawia laptopy w swojej piwnicy.

Upewnij się, że masz kopię zapasową danych. Chociaż ryzyko, że w serwisie laptopów w jakiś sposób stracisz swoje dane, jest stosunkowo niewielkie, nadal istnieje taka możliwość. Aby mieć pewność, że wszystkie informacje będą bezpieczne podczas naprawy komputera, należy zachować kopię jego zawartości.

Pilnuj danych osobowych. Aby upewnić się, że Twoje dane są zabezpieczone przed np. kradzieżą, powinieneś być pewien, że nie ma ich na laptopie. Ewentualnie zaszyfruj informacje przechowywane na komputerze.

Zachowaj klucze licencyjne. Zawsze istnieje ryzyko, że część procesu naprawy zakończy się niefortunnie, usunięciem niezbędnych programów. W takim przypadku będziesz potrzebował haseł, potrzebnych do późniejszej ponownej instalacji.

Ułatw dostęp do swojego urządzenia. Aby dokonać niezbędnych napraw, technicy w serwisie laptopów będą musieli włączyć go i sprawdzić, czy wszystko jest w doskonałym stanie. Możesz to znacznie ułatwić, wyłączając konieczność podawania hasła przed zalogowaniem się do systemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*