Powody dla których warto zatrudnić nianię dla swojego dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, gdy musi powierzyć opiekę nad swoim dzieckiem innej osobie. Mało która mama może pozwolić sobie na pozostanie z dzieckiem w domu do czasu, aż będzie ono mogło pójść do przedszkola. Często, zamiast prosić o pomoc bliskich lub oddawać dziecko do żłobka, warto zatrudnić nianię.

Dziecko pod opieką niani rzadziej choruje

Małe dzieci bardzo często chorują, zwłaszcza gdy są zgrupowane ze swoimi rówieśnikami na niewielkiej przestrzeni. Zapisując dziecko do żłobka, trzeba się liczyć z tym, że pierwszy rok będzie obfitował w infekcje. Rodzic, który nie może sobie pozwolić na nagminne nieobecności w pracy, spowodowane koniecznością opieki nad chorym dzieckiem, powinien zatrudnić nianię.

Nianie, mając pod opieką tylko jedno dziecko, poświęcają mu całą swoją uwagę. Pilnują, by malec zawsze był właściwie ubrany na spacerze. Mogą dłużej przebywać z dzieckiem na świeżym powietrzu, gdyż nie są ograniczone odgórnymi wytycznymi tak, jak opiekunki ze żłobka. Rodzic powierzając dziecko niani, ma pełną kontrolę nad tym, co pociecha je w ciągu dnia. Zdrowe posiłki i troskliwość sprzyjają dobrostanowi dziecka.

Niezależność od pomocy bliskich

Proszenie bliskich o pomoc w opiece nad dzieckiem bywa kłopotliwe dla obu stron. Mieszkanie w sporej odległości od bliskich albo nie najlepsze relacje rodzinne, mogą skutecznie uniemożliwić podjęcie aktywności zawodowej rodzicom. Zatrudnienie niani do dziecka sprawia, że można bez wyrzutów sumienia wrócić do pracy, lub zrobić swobodnie zakupy i odpocząć. Dziecko ma profesjonalną opiekę, a rodzic nie musi się tłumaczyć rodzinie z każdego wyjścia z domu. Ponadto nianie do dzieci przeważnie są bardziej cierpliwe i energiczne niż babcia. Czas spędzony z nianią obfituje w ciekawe zabawy i atrakcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*