Motocykl – jak wybrać odpowiedni model?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup motocyklu to poważne wyzwanie. Trzeba zdecydować się na odpowiedni model, wielkość czy pojemność silnika. Niektóre sprzęty można prowadzić, mając prawo jazdy kategorii B, ale na szybsze niezbędne jest zdanie oddzielnego egzaminu. Jak zatem wybrać idealny pojazd dla siebie?

Początkujący czy zaawansowany?

Osoba, która po raz pierwszy zamierza wsiąść na jednoślad najlepiej, jeśli wybierze wolniejszy model. Pozwoli jej to oswoić się z nowym środkiem lokomocji oraz nabrać doświadczenia w poruszaniu się po mieście i nie tylko. Warto też pamiętać, że poza samym sprzętem niezbędne będą też odpowiednie akcesoria. Kask, oryginalne gadżety, które spersonalizują pojazd, ale także części do motocykli można znaleźć na przykład na stronie internetowej https://www.stolmot.com/.

Wzrost kierowcy ma znaczenie

Jeżeli użytkownik jest niski, a jest to częsty problem kobiet, które poruszają się motocyklami, koniecznością będzie wybór niższego modelu. Zbyt wysoki powodować będzie wiele trudności, na przykład podczas zatrzymywania się, wolniejszej jazdy, sytuacji na drodze wymagających szybkiej reakcji. To niestety może się skończyć przewróceniem maszyny. Natomiast wysokie osoby mają zwykle odwrotny problem. Podczas jazdy muszą przybierać nienaturalną, przygarbioną pozycję. Często też ich głowa wystaje ponad przednią szybę, co nie zabezpiecza odpowiednio przed wiatrem i zanieczyszczeniami. Na szczęście na rynku da się znaleźć sprzęty, które mają regulowaną wysokość szyby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*