Ekologiczne palenie w piecu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do paliw ekologicznych zalicza się te produkty, które podczas spalania nie zanieczyszczają środowiska naturalnego i w niedługim czasie ulegają odnowieniu. Jednym z najbardziej tradycyjnych i popularnych paliw ekologicznych jest drewno. Jego wartość energetyczna uzależniona jest m.in. od poziomu wilgotności i wynosi od 8,4 MJ/kg do 19 MJ/kg. Może ono mieć charakter nieprzetworzony lub przetworzony. Do produktów nieprzetworzonych zaliczyć należy liście, zrębki, gałęzie, czy też wióry. Drewno w postaci przetworzonej dostępne jest w formie brykietów lub pelletu. Wysokiej jakości pellet powstaje poprzez sprasowanie trocin pod wysokim ciśnieniem i charakteryzuje się dużą wartością opałową na poziomie 17-22 MJ/kg.

Produkty o takich parametrach dostępne są m.in. na stronie https://www.sambudrol.pl/pellet/. Korzystanie z paliw ekologicznych pozwala ograniczyć ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, co wpływa korzystnie na środowisko naturalne.

Ekogroszek jako ekologiczne paliwo

Wśród paliw kopalnych za najbardziej ekologiczny uznawany jest ekogroszek. Jest to opał powstający z węgla kamiennego lub brunatnego, który charakteryzuje się wysoką kalorycznością i niewielką zawartością siarki. Do spalania tego paliwa wykorzystywane są specjalne piece z podajnikiem. Dzięki temu, że palenisko ma niewielkie rozmiary, a opał spalany jest w wysokiej temperaturze, do atmosfery przedostaje się niewiele szkodliwych substancji. W celu maksymalnego ograniczenia zanieczyszczenia środowiska zaleca się spalać dobry ekogroszek w kotłach należących do piątej klasy. Szukając wysokiej jakości opału, należy zwracać szczególną uwagę na jego kaloryczność, pochodzenie, a także czystość i wilgotność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*