Odzież dla pracowników – w co warto zainwestować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzież pracownicza to bardzo istotna część funkcjonowania każdego zakładu pracy. W celu zapewnienia pracownikom komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa podczas wykonywanych obowiązków pracodawca powinien zapewnić odpowiedniej jakości ubrania. Pod pojęciem odzieży pracowniczej może kryć się zarówno odzież robocza jak i odzież ochronna. Ta pierwsza definiowana jest jako wyposażenie, mające na celu nie tylko ochronę zdrowia, ale także stanowiące zabezpieczenie przed zniszczeniem osobistego okrycia pracownika.

W co najlepiej wyposażyć pracownika?

Decydując się na zakup odzieży pracowniczej powinniśmy przede wszystkim zidentyfikować jakie zagrożenia czekają przy danym stanowisku pracy. Po tej identyfikacji kolejnym etapem powinno być wybranie ubrań z dobrych jakościowo materiałów. Na typowy zestaw dla pracownika składają się:

-spodnie robocze,

-obuwie robocze,

-wygodne bluzki z długim oraz krótkim rękawem,

-okrycie wierzchnie – kurtki, płaszcze, polary robocze.

Odzież pracowniczą musimy dobierać zwracając również uwagę na warunki atmosferyczne panujące w zakładzie pracy. Jeśli są one niesprzyjające – na przykład mamy do czynienia z pracą w niskich temperaturach, dobrym wyborem będą ciepłe polary robocze. Warto wybrać model, który dzięki wzmocnieniom na łokciach oraz barkach będzie odporny na przetarcia i będzie mógł posłużyć przez dłuższy okres czasu. Zaletą tego typu odzież jest też możliwość zakupu jej w opcji z odblaskami co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracownika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*