Fizjoterapia niemowląt – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizjoterapia niemowląt to wykorzystanie terapii fizycznej do pomocy niemowlętom, które mają opóźnienia motoryczne. Opóźnienia motoryczne są definiowane jako niezdolność do wykonywania ruchów zgodnie z oczekiwaniami dla ich wieku i etapu rozwoju. Przykłady obejmują nie przewracanie się, siadanie, raczkowanie lub chodzenie w oczekiwanym wieku.

Kto może przeprowadzać terapię?

Fizjoterapeuci są przeszkoleni pracownicy służby zdrowia, którzy pracują z niemowlętami, dziećmi i dorosłymi. Wykorzystują oni ćwiczenia i ruch do poprawy funkcjonowania. Celem fizjoterapii niemowląt jest pomoc dzieciom w osiągnięciu ich potencjału we wszystkich obszarach rozwoju.

Fizjoterapia niemowląt skupia się na zapewnieniu opieki dla niemowląt do jednego roku życia. Po ukończeniu tego wieku, dzieci przechodzą do programu fizjoterapii dziecięcej w klinice, gdzie będą kontynuować swoje potrzeby rehabilitacyjne aż do osiągnięcia wieku wystarczającego do korzystania z usług fizjoterapii dla dorosłych.

Jaki jest cel fizjoterapii dziecięcej?

Celem fizjoterapii niemowląt jest poprawa napięcia mięśniowego i siły poprzez ćwiczenia, które są dostosowane do specyficznych potrzeb każdego dziecka. Terapeuci mogą również pracować nad poprawą koordynacji, równowagi i umiejętności poruszania się przy użyciu sprzętu.

Dodatkowo fizjoterapia niemowląt może pomóc w poprawieniu zdolności dziecka do regulowania własnych emocji. Jest to ważne, ponieważ dzieci z zespołem Downa często mają problemy z regulacją swoich emocji i zachowań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*