O jakich szczegółach najczęściej zapominamy podczas remontu kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont kuchni jest sporym wyzwaniem, nawet jeśli mamy w tym temacie spore doświadczenie. Zatrudnianie fachowców, planowanie, nieprzewidziane wydatki, pojawiające się znienacka dodatkowe problemy – z tym wszystkim musimy sobie poradzić. W tym całym chaosie łatwo się pogubić, a popełniane błędy będą potem psuć radość z efektu końcowego. O jakich drobiazgach zdarza nam się zapomnieć a potem tego żałować?

Piękno tkwi w szczegółach

Dodatki, takie jak klosz lampy czy zasłony bądź rolety, powinno się wybierać już na etapie projektowania, tak aby cały wystrój był spójny. Czasem opłaca się dopłacić i kupić coś nowego, niż na siłę próbować dopasować stare dekoracje do wnętrza, które jest zupełnie w innym stylu. Jeśli będziemy konsekwentni w wyborze mebli oraz akcesoriów, to kuchnia stanie się o wiele milszym i przytulniejszym wnętrzem.

Warto przyjrzeć się uchwytom do szafek kuchennych, ponieważ to one mogą podkreślić piękno frontów lub – nieodpowiednio dobrane – całkowicie je zniweczyć. Obecnie na rynku dostępny jest ich duży wybór, dlatego możemy znaleźć te idealne i dobrać je do naszego gustu.

Równie istotne jest całe wyposażenie kuchenne, które chcemy wyeksponować na blatach lub w innych miejscach – od ociekacza na sztućce po ściereczki kuchenne. Zadbajmy, aby wszystko wpisywało się w wybrany motyw przewodni i starajmy się wybierać akcesoria pochodzące możliwie z jednej linii. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego gdy nie jesteśmy pewni, zawsze dobrym rozwiązaniem są przedmioty drewniane lub o klasycznym, neutralnym wyglądzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*