Montaż szyb – jaki sprzęt jest niezbędny do ich zamontowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szyba to płaska tafla szkła montowana w otworach okiennych lub drzwiowych. Ze względu na specyfikę szkła i jego podatność na stłuczenie, podczas montażu konieczne jest zachowanie ostrożności i zastosowanie odpowiedniego sprzętu. W zależności od potrzeb oraz charakteru wykonywanych prac stosuje się urządzenia ręczne bądź mechaniczne.

Uchwyty i podnośniki próżniowe

Ręczne uchwyty próżniowe to urządzenia akumulatorowe wykorzystywane przez profesjonalistów do podnoszenia tafli szkła. Wysokiej jakości sprzęt charakteryzuje się udźwigiem wynoszącym nawet 170 kg. Na placach budowy wykorzystuje się także podnośniki próżniowe wyposażone w innowacyjny system zabezpieczeń. Ich zastosowanie pozwala na bezpieczne podnoszenie i transportowanie szkła, co minimalizuje ryzyko wypadku przy pracy. Firmy zajmujące się produkcją takich urządzeń, mają w swej ofercie podnośniki o różnych gabarytach.

Manipulatory hydrauliczne i podnośniki ciśnieniowe

W sytuacji, gdy tafla szkła musi zostać umieszczona w otworze okiennym zlokalizowanym na dużej wysokości, konieczne jest zastosowanie manipulatorów hydraulicznych oraz podnośników ciśnieniowych. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju sprzętu dostępne są na stronie https://jekko.com.pl/. Żurawie wyposażone w przyssawki próżniowe znacząco przyspieszają proces montażu szyb w budynkach. Dzięki napędowi gąsienicowym tego rodzaju pojazdy skutecznie poruszają się nawet po nierównym terenie. Cztery rozkładane podpory wpływają na zwiększenie stabilności i znacząco ułatwiają mocowanie nawet dużych szklanych tafli o znacznym ciężarze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*