Smarownica ręczna akumulatorowa – co to?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że smarowanie ruchomych połączeń, prowadnic czy przekładni, to szalenie ważna sprawa, która w znaczący sposób wydłuża żywotność maszyn. Dobranie odpowiedniego środka smarnego gwarantuje zmniejszenie siły tarcia i równomierne jej rozłożenie, co wydatnie wpływa na pracę potraktowanej smarem maszynerii. Dzięki smarom nie powstają mikrouszkodzenia, a metalowe elementy stają się znacznie odporniejsze na groźną i destruktywną korozję. To wiedza powszechnie znana, ale w jaki sposób poddać części smarowaniu w sposób bezpieczny i wydajny? I na to jest metoda!

Smarowanie ręczne nie jest najlepszym pomysłem

Choć jest najtańsze, to nie jest wydajne i często dostać się do niektórych elementów, które także powinniśmy poddać smarowaniu. Wystarczy zajrzeć na https://www.centralne-smarowanie.pl/smarownica_reczna_ak, by zdać sobie sprawę, że własnymi rękoma nie poradzimy sobie chociażby z zatkanymi kanalikami smarnymi. Problem ten pomoże rozwiązać ręczna smarownica akumulatorowa, która nawet zatkane elementy udrażnia i nasmaruje dzięki pomocy odpowiednio dobranego ciśnienia.

Aplikując ręcznie smar, często nie widzimy ile go tak naprawdę zużywamy, przez co na dłuższą metę wcale nie jest to rozwiązanie tanie. Dobre smarownice akumulatorowe wyposażone są w praktyczne lampki, dzięki którym od razu możemy zobaczyć jaką ilość smarowidła została zaaplikowana. Do tego smarownice są lekkie i poręczne, co ułatwia pracę z nimi. To naprawdę doskonałe rozwiązanie do każdego zakładu przemysłowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*