Ograniczniki przepięć – jak je zamontować?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ograniczniki przepięć dają kompleksową ochroną przeciwprzepięciową. Jak je zamontować? Jakie mają zalety? O czym warto pamiętać?

Ograniczniki przepięć

Pamiętajmy o tym, że ograniczniki przepięć powinny bazować na solidnym wykonaniu i dobre jakości. Ochrona tego typu obejmuje wykonanie połączeń wyrównawczych, czyli dotyczących połączenia z uziemioną szyną wyrównawczą wszystkich metalowych rurociągów, ochronnych przewodów i innych urządzeń, jakie są związane z niebezpiecznymi napięciami. Zainstalowanie ograniczników przepięć ma wiele zalet. 

Dobór ograniczników i ich rozmieszczenie to zadania dla specjalisty. Renomowane firmy oferują pełną pomoc techniczną, co da nam fachową obsługę. Prawidłowe zabezpieczenie bazuje na zainstalowania ochronników typu 1,2 oraz 3. Ochronniki 3 znajdują się w pobliżu odbiorników, które zawierają elementy elektroniczne. Nie stanowią jednak jedynego zabezpieczenia, co warto mieć na uwadze. 

Specjalista elektryk wykona połączenia wyrównawcze i montaż aparatury. Posiada on uprawnienia do pracy przy instalacjach elektrycznych do 1 kV. Niezwykle istotne jest to, że niewłaściwie zamontowana ochrona może spowodować wiele szkód i nie da pożądanych efektów. Rozmieszczenie i montaż są zależne głównie od typu budynku i rodzaju przyłącza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*