Montaż – bez jakich elementów złącznych się nie obędzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie remontów i wszelkich czynności z zakresu montażu wykorzystywane są liczne elementy złączne. Służą one przede wszystkim do trwałego zespolenia ze sobą części drewnianych lub metalowych w celu stworzenia konkretnych konstrukcji (np. mebli, maszyn lub użytkowych obiektów budowlanych). Niezbędne okazują się m.in. gwintowane kołki stalowe z płaskim łbem, przeznaczone do zgrzewania iskrowego. Można się w nie zaopatrzyć w specjalistycznym sklepie internetowym, takim jak https://mocujemy.pl/portfolio-items/sald-nut/.

Wytrzymałość to kluczowy parametr

Elementy złączne są zazwyczaj wykonywane ze stali zwykłej, nierdzewnej lub ocynkowanej, ponieważ muszą zagwarantować danej konstrukcji optymalną stabilność i trwałość. Najczęściej stosowane w pracach montażowych są oczywiście rozmaite śruby zróżnicowane pod kątem rozmiaru, rodzaju łba, typu trzpienia, średnicy oraz przeznaczenia. Oprócz nich konieczne jest stosowanie nakrętek i podkładek. Te pierwsze produkty pozwalają bowiem na bezproblemowe zespolenie dwóch odrębnych części za pomocą śrub (a następnie ich swobodne rozłączenie), drugie zaś izolują nakrętkę od materiału i skutecznie chronią ją przed przypadkowym odkręceniem. Powszechnie używane są również wkręty – m.in. do metalu, drewna i płyt kartonowo-gipsowych. Posiadają one gwintowany trzon oraz specyficzny łeb z nacięciem. Oto pozostałe popularne rozwiązania:

– samozaciskające wkładki – odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie wyjątkowo elastyczne, które można nabyć m.in. na stronie https://mocujemy.pl/portfolio-items/captive-screws/,

– zawleczki,

– gwoździe,

– nity i nitonakrętki,

– kotwy, sworznie, kołki rozporowe, opaski zaciskowe i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*