Makijaż permanentny – jak go wykonywać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Makijaż permanentny jest formą tatuażu kosmetycznego. Jest to alternatywa dla kosmetyków permanentnych, która wykorzystuje igłę do wprowadzania pigmentu do górnej skóry właściwej. Procedura jest stosowana w celu wzmocnienia lub przywrócenia wyglądu cech twarzy, takich jak brwi, eyeliner, kolor ust i różu, lub w celu zakamuflowania blizn lub znamion.

Makijaż permanentny jest najczęściej stosowany na twarzy i ustach, ale może być również stosowany na innych częściach ciała. Jest on praktykowany od wieków na całym świecie w różnych kulturach zarówno w celach medycznych, jak i estetycznych.

Jak jest wykonywany?

Podstawową zasadą makijażu permanentnego jest to, że tak jak w przypadku normalnego tatuażu, igły przebijają skórę i osadzają pod nią kolorowe pigmenty. Ale w przeciwieństwie do normalnych tatuaży, które składają się ze stałych pigmentów, makijaż permanentny wykorzystuje płynne pigmenty organiczne zwane barwnikami, które składają się z cząsteczek mniejszych niż te znajdujące się w normalnych tatuażach. Te mniejsze cząsteczki pozwalają im wnikać głęboko w warstwy skóry, gdzie pozostaną na stałe, nie wykazując żadnych oznak zanikania z upływem czasu.

Makijaż permanentny wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności i wiedzy, lepiej pozostawić tę pracę profesjonalistom. Jeśli chcesz poznać tajniki wykonywania makijażu tego typu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.permanentnybielsko.com/szkolenie-makijaz-permanentny/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*