Jakie wyposażenie powinno się znajdować w salonie kosmetycznym i odnowy biologicznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salony kosmetyczne, związane często również z odnową biologiczną, to miejsca gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc z zakresu medycyny estetycznej, jak i szeroko pojętej kosmetologii. Każdy taki zakład powinien być przede wszystkim dobrze wyposażony, aby mógł profesjonalnie podołać wszystkim powierzonym zadaniom. Co powinno się w nim znaleźć?

Sprzęt do salonu kosmetycznego

Niezbędny sprzęt kosmetyczny do salonu to przede wszystkim różnego rodzaju lasery. Najpopularniejsze są lasery frakcyjne, które znajdują szerokie zastosowanie. Mogą służyć m.in do usuwania blizn potrądzikowych lub odmładzania obszarów wokół twarzy. Inne, diodowe, mogą być przydatne w walce z cellulitem, czy też w zamykaniu naczyń krwionośnych. W salonie powinny się też znaleźć urządzenia do wykonywania peelingu oraz liftingu, gdyż są to jedne z najbardziej popularnych zabiegów, szczególnie pośród pań. Pierwszy z nich pozwala usunąć martwe komórki naskórka. Drugi natomiast skupia się na naciąganiu zwiotczałej skóry i dzięki jej podniesieniu znacznie odmładza jej wygląd. 

Oprócz specjalistycznych maszyn konieczne jest zaopatrzenie dodatkowe i pomocnicze. Będzie to chociażby autoklaw, czyli hermetycznie zamknięty zbiornik, w którym osiągane są wysokie ciśnienie i temperatura. Takie warunki umożliwiają przeprowadzanie przyspieszonych procesów chemicznych. Oprócz niego będą to także destylarki oraz wysokiej klasy fotele dla pacjentów. Muszą one być wygodne, posiadać możliwości regulacji, a w razie potrzeby również podgrzewane siedzisko. Lista przydatnego wyposażenia może być znacznie dłuższa, jednak to przedstawione stanowi podstawę funkcjonowania każdego salonu kosmetycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*