Jakie urządzenia sprawdzą się na budowie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plac budowy jest miejscem, gdzie przydaje się bardzo wiele różnorodnych narzędzi. Wiadome jest, że ich wybór zależy przede wszystkim od tego, jakie prace mają być prowadzone. Na pewno jednak znaleźć można takie, które obowiązkowo powinny znaleźć się w takim miejscu. Sprawdźmy, co wchodzi w ich skład.

Specjalistyczne narzędzia niezbędne na placu budowy

Piły do betonu są narzędziami o wszechstronnym zastosowaniu. Jak sama nazwa pozwala wywnioskować, służą do cięcia betonu i znajdują zastosowanie zarówno podczas wykonywanych prac budowlanych, jak też podczas prac rozbiórkowych. Różnią się pomiędzy sobą wielkością i co za tym idzie mocą, jak również sposobem zasilania. Nieduże piły traktowane jako urządzenia ręczne to narzędzia elektryczne lub piły spalinowe. Większe często mają formę stolików, na których docina się betonowe elementy na żądany wymiar. Poza piłą nie możemy zapomnieć chociażby o betoniarce, wszelkiego rodzaju młotach i młotkach, rusztowaniach, wiertarkach, taczkach i wielu innych.

Jak dobrać odpowiednią piłę?

Aby wybrać najlepsze piły do betonu należy przede wszystkim określić zakres wykonywanych prac. Do mniejszych prac doskonałe będą te ręczne, o niewielkiej średnicy tarczy. Gdy jednak konieczne jest przecięcie grubszych elementów betonowych, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór większych pił. Niektóre mają formę wózka, służą do przecinania grubych nawierzchni lub wycinania w nich określonych kształtów. Pamiętajmy, że tylko dobrej jakości narzędzia powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy z branży budowlanej – również u tych wykonujących usługi na mniejszą skalę, jak na przykład ekipy remontowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*