System Air – czym się charakteryzuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Air system to główny element, który pozwala nam zapewnić komfort, lekkość i trwałość. Dzięki zastosowaniu tej technologii możemy zmniejszyć wagę produktu, ale jednocześnie zwiększyć jego trwałość. Dodatkowo ważne jest to, że systemy powietrzne były testowane przez wiele lat i są bezpieczne w użytkowaniu.

Skąd się wziął?

Po raz pierwszy Air System pojawił się w 1992 roku wraz z wydaniem modelu Nike Air Max 1. Był to jeden z najlepszych sneakersów w tamtym czasie, ponieważ miał bardzo miękką podeszwę, która pozwalała czuć się komfortowo podczas chodzenia lub biegania po asfalcie lub innych powierzchniach. Był również bardzo lekki i trwały, ponieważ posiadał poduszkę powietrzną pod stopą, która absorbowała wstrząsy podczas lądowania z wysokich skoków lub biegania po nierównym terenie. W późniejszym czasie technologia ta została ulepszona tak, że stała się jeszcze bardziej komfortowa i wytrzymała niż wcześniej. Dziś systemy Air możemy znaleźć w niemal wszystkich nowych modelach butów sportowych Nike dostępnych obecnie na rynku.

Jakie są jego zalety?

Główną zaletą tego typu butów jest wysoki poziom komfortu. Dzięki unikalnej konstrukcji tych trampek możesz chodzić na długich dystansach bez odczuwania zmęczenia i bólu stóp. Ich główną wadą jest to, że mają tendencję do szybkiego zużywania się ze względu na ich specjalne cechy, takie jak poduszki powietrzne, pięty żelowe i inne elementy wykonane z miękkich materiałów, które nie mogą wytrzymać noszenia przez długi czas bez uszkodzenia lub całkowitej utraty ich zamierzonych funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*