Jakich szamponów używać do włosów farbowanych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety, które regularnie farbują włosy, powinny na co dzień stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. W przeciwnym bowiem razie muszą się liczyć z tym, że po kilkunastu koloryzacjach ich włosy będą suche, porowate i pozbawione blasku. Podstawą jest używanie dobrego szamponu, który pomoże skutecznie zadbać o kondycję włosów, a na dodatek zahamuje wypłukiwanie z nich pigmentu, co zwiększy żywotność nałożonego koloru. Wiele różnych produktów tego typu kupimy m.in. w tym sklepie internetowym: https://allefryz.pl/

Ochrona na wysokim poziomie to główne zadanie kosmetyku

Do mycia fryzur farbowanych należy używać wyłącznie szamponów idealnie dostosowanych do typu, struktury i koloru włosów. Wynika to z faktu, że uniwersalne produkty są mało efektywne i nie zapewniają właściwej ochrony przed przesuszeniem, puszeniem się, wypłukiwaniem pigmentu i negatywnym działaniem promieni słonecznych. Posiadaczki włosów farbowanych mających tendencję do przetłuszczania się powinny koniecznie stosować szampony bogate w takie składniki, które absorbują łój u samej nasady, a jednocześnie nawilżają.

Z kolei do włosów suchych na całej długości zaleca się specyfiki zawierające spore ilości protein, kolagenu, różnych ekstraktów roślinnych, a także olejków. Poza tym niezbędne jest w tym przypadku korzystanie z odżywek i balsamów bez spłukiwania. Pamiętajmy o tym, że profesjonalne szampony do włosów farbowanych w żadnym wypadku nie mogą zawierać SLS ani silikonów, gdyż składniki te blokują niestety dostęp aktywnych substancji do głębokich warstw. Dodajmy, że do pielęgnacji zarówno włosów w odcieniach blond, jak i rudych polecane są szampony z niebieskim lub fioletowym barwnikiem, ponieważ pomagają zachować pierwotny kolor farby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*