Jakich produktów używać do mycia twarzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak powszechnie wiadomo, twarz to nasza prawdziwa wizytówka i wymaga odpowiedniej dbałości. Czasy, kiedy jedynym potrzebnym do jej mycia kosmetykiem było szare mydło dawno już minęły, co widać choćby po drogeryjnych półkach, uginających się pod naporem rozmaitych specyfików do jej pielęgnacji. Jak wśród nich znaleźć i wybrać te, które będą najodpowiedniejsze do codziennego stosowania?

Oczyszczanie, nawilżanie i odmładzanie

Podstawowym elementem codziennej pielęgnacji powinno być dokładne oczyszczanie skóry twarzy, zwłaszcza, gdy przez większość dnia nosimy makijaż. Mycie zawsze należy zacząć od produktów przeznaczonych do demakijażu, np. płynów dwufazowych, które skutecznie usuwają nawet wodoodporne kosmetyki, oraz toniku do twarzy. Kolejnym niemalże niezbędnym produktem w każdej kosmetyczce powinien być żel lub pianka do mycia, odpowiednio dostosowane do potrzeb i rodzaju skóry. Minimalizujące produkcję sebum do skóry tłustej i mieszanej, oraz nawilżające dla przesuszonej lub wrażliwej. 

Oczyszczona skóra twarzy to pierwszy krok do jej pielęgnacji, dlatego też warto czasem nałożyć na nią odpowiednią maseczkę. W zależności od potrzeb może to być zarówno maska oczyszczająca, peelingująca, zwężająca pory, jak również pielęgnująca, czyli zapewniająca wysokie nawilżenie lub zastrzyk witaminowy. Po dokładnym umyciu twarzy istotne jest, by nałożyć na nią wysokiej jakości serum regeneracyjne oraz odpowiedni krem pod oczy, pielęgnacyjny lub przeciwzmarszczkowy. Takie produkty oferowane są https://www.sohoglam.pl/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*