Awaria kasy fiskalnej – co zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awaria kasy fiskalnej jest sytuacją, która może przysporzyć wielu problemów w firmie. Jest bowiem urządzeniem, na którym rejestruje się wszystkie sprzedane towary lub świadczone usługi. W momencie, gdy przestaje ona działać poprawnie przedsiębiorca może skorzystać z rezerwowej kasy. Jeśli jednak takiej nie posiada zmuszony jest całkowitego zaprzestania prowadzenia sprzedaży do momentu naprawy urządzenia.

Zasady postępowania w razie awarii kasy fiskalnej

Posiadanie rezerwowej kasy fiskalnej jest dobrowolne i zależy wyłącznie od przedsiębiorcy. Jeśli zdecyduje się on na jej zakup i wykorzystanie tego urządzenia, musi powiadomić o tym fakcie urząd skarbowy. W tym celu warto złożyć pismo opisujące powstałą awarię, informujące o zmianie urządzenia rejestrującego oraz specjalny druk po jej naprawie. Aby ewidencjonowanie sprzedaży na rezerwowym urządzeniu odbywało się zgodnie z prawem musi ono znajdować się w tym samym miejscu, co kasa główna.

Jeśli przedsiębiorca nie posiada rezerwowego urządzenia musi natychmiast zaprzestać sprzedaży, co może niekorzystnie odbić się na jego działalności. Musi także złożyć pismo informujące o zaistniałej przerwie w ewidencji w urzędzie skarbowym oraz oddać przedmiot do naprawy. Poszukując firm serwisujących kasy fiskalne Łódź jest jednym z miast, w którym można takie znaleźć. Ważny jest wybór sprawdzonego miejsca, ponieważ dzięki temu naprawa przebiegnie sprawnie i rzetelnie. W celu uniknięcia poważnej awarii warto przeprowadzać regularne przeglądy urządzenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*