Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwiększająca się każdego roku liczba rowerzystów na polskich drogach oraz ścieżkach sprawia, że użytkownicy jednośladów zaczynają przykładać coraz większą wagę do swojego bezpieczeństwa. O ile jeszcze kilka lat temu kask wydawał się zbędnym gadżetem, o tyle dzisiaj coraz częściej staje się on obowiązkowym wyposażeniem każdego. Niestety nadal istnieje też grupa osób nieprzekonanych, które uważają, że w momencie wypadku kask niewiele pomoże.

Żaden kask nie gwarantuje stuprocentowego bezpieczeństwa, ale w znacznym stopniu minimalizuje prawdopodobieństwo poważnego urazu głowy w sytuacji upadku z roweru lub zderzenia z innymi użytkownikami dróg. Dzięki stałej pracy nad rozwojem oferty produktowej, dzisiejsze kaski wyposażone są w nowoczesne technologie, które między innymi pozwalają w większym stopniu rozpraszać energię uderzeniową, redukują drgania oraz gwarantują bardzo twardą i trwałą skorupę przy zachowaniu minimalnej wagi.

Czym sugerować się przy wyborze kasku?

Decydując się na wybór kasku warto postawić na sprawdzone marki specjalizujące się w produkcji asortymentu rowerowego oferujące kaski z atestami bezpieczeństwa, takie jak np. https://www.runshop.pl/sklep,67,uvex-kaski-rowerowe-okulary-sportowe.html. Wybierając model atestowany zyskujemy pewność, że spełni on swoją funkcję w momencie gdy najbardziej będziemy tego potrzebować. Warto postawić też na niską wagę, komfort jazdy oraz wygląd. Idealny kask to taki, którego nie czujemy na głowie, a dodatkowo zachęca nas on swoim wyglądem do kolejnej rowerowej przejażdżki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*