Jak zachęcić dziecko do kreatywnej zabawy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci w wieku przedszkolnym i te trochę starsze, gdy już nauczą się korzystać z komputera, tabletu czy gier na telefonie komórkowym, często przestają bawić się w zabawy, które nie wymagają żadnych sprzętów elektrycznych. Warto pamiętać, że choć elektronika nie jest wrogiem rozwoju sama w sobie, to jednak nielimitowany czas spędzony przed ekranami może mieć już negatywny wpływ na mózg dziecka. Dlatego gdy nasz kilkulatek nie chce sam wymyślać sobie zabaw, dobrze jest podpowiedzieć mu kilka rozwiązań, które pomogą wyćwiczyć w nim kreatywność.

Kreatywne zabawki dla dzieci w każdym wieku

Pierwszym krokiem do zmiany nawyków zabawowych wśród dzieci jest gruntowny przegląd zabawek. Czy w koszu z akcesoriami znajdziemy gadżety do rozwijających gier, czy też są w nim rzeczy, którymi maluch nie chce się bawić, bo są niedopasowane do jego wieku bądź upodobań?

Uniwersalne zabawki, które przydają się dzieciom w każdym wieku, to rozmaite klocki, które są doskonałym narzędziem do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, puzzle, które pomogą wytrenować skupienie i cierpliwość, a także kolorowanki i inne akcesoria plastyczne.

Ważną kategorią są zabawki kreatywne i edukacyjne. To one mają szansę przyciągnąć uwagę kilkulatków na dłużej, bo naturalnym odruchem człowieka jest tworzenie. Dzięki kreatywnym zabawkom dla dzieci zapewniamy swoim pociechom okazję do wyrażenia siebie, swoich emocji i lęków, a także zapewniamy im czystą radość z wykorzystywania własnej wyobraźni. Dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie im określić własny gust, znaleźć pasję i sposób na radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*