Jak ustalić stawkę czynszu dzierżawczego?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Umowa dzierżawy jest oparta o zapisy prawa cywilnego. Sama konstrukcja tego dokumentu jest dosyć prosta. Wystarczy podać w nim dane stron umowy, daty określające początek i koniec okresu najmu, jego przedmiot oraz koszt. Najwięcej problemów sprawia jednak ustalenie stawki czynszu dzierżawczego. Jak można ją sprawdzić?

Profesjonalna wycena stawki dzierżawy

Jeżeli chcesz uzyskać konkretną wycenę bazującą na stawkach rynkowych, stanie przedmiotu dzierżawy, czy też wedle aktualnych wymagań, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Rzeczoznawca majątkowy, którego usługi możemy wykupić np. na stronie https://www.peritia-wycena.com.pl, to osoba zapoznana z najnowszymi aktami prawnymi, które mogą również regulować warunki zawierania umowy o dzierżawę i jej stawki. 

Zwróci ona także uwagę na każdy element, który podnosi cenę czynszu lub ją obniża. Będzie działać bezstronnie, a więc oceni przedmiot wedle jego stanu i udzieli obiektywnej odpowiedzi. Dobrze jest skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, ponieważ samodzielne ustalenie stawki może okazać się bardzo trudne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*