Jak ułożyć dietę dla swojego czworonoga?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psiaki często stają się równoprawnymi członkami rodziny, a co za tym idzie, zasługują na najlepsze produkty i świetnie zbilansowaną dietę, która zapewni im długie, radosne życie. Aby nasz czworonożny przyjaciel miał bystre spojrzenie, lśniącą sierść oraz zdrowe stawy nie powinniśmy kupować pierwszej lepszej karmy. Jeśli sami nie umiemy wybrać odpowiedniej dla pupila mieszanki, dobrze jest porozmawiać na ten temat ze specjalistą. Może to być weterynarz lub fachowa obsługa sklepu zoologicznego.

Dobrze zbilansowana dieta dla psa

Zbilansowany jadłospis naszego czworonoga musi zaspokajać jego zapotrzebowanie kaloryczne, jak również musi uzupełniać wszystkie składniki odżywcze i mikroelementy wpływające na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Można śmiało przyjąć, że na 1 kg masy ciała powinno przypadać 2-2,5 g białka. Ponadto w karmie muszą znaleźć się węglowodany dające energię.

Wysokiej jakości produkty suche oraz mokre, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych kudłaczy, kupimy na poniższej stronie: https://dogomarket.pl/karmy-dla-psow. Duży wybór i pomoc wykwalifikowanego konsultanta pozwolą wybrać nam najlepszą mieszankę składników dla kundelka, Yorka lub Labradora. Pamiętamy też o suplementacji niektórych witamin, szczególnie u zwierząt mających schorzenia np. stawów. W tym przypadku warto zaopatrzyć się również w preparaty bogate w kolagen. Dobra dieta i dużo ruchu sprawią, że nasz szczekający przyjaciel długo będzie mógł cieszyć się doskonałym zdrowiem oraz mnóstwem sił do radosnych zabaw.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*