Sposoby wieszania firan

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposobów wieszania firanek jest wiele – rzepy, kółka (zwane również przelotkami) czy tradycyjne żabki. Niniejszy artykuł podpowie Ci, jak wieszać firanki, by w najlepszy sposób wyeksponować ich piękne wzory czy ciekawe faktury materiału. 

Metody wieszania firan

W chwili obecnej producenci oferują bardzo wiele metod wieszania firanek. Najpopularniejsze z nich są żabki, metalowe lub plastikowe. Ich zaletą jest to, że można upiąć dowolne i piękne draperie, które będą zdobić okno. Wada tej metody to niestety czasochłonność – materiał należy przypinać w równych odstępach, aby osiągnąć pożądany efekt. Inną popularną i nowocześniejszą metodą są kółka, czy też przelotki. Pozwalają one na szybkie zawieszenie firany, jednak ogranicza możliwości finezyjnych upięć. Z pomocą przychodzą jednak ozdobne upinacze lub wiązania, które dodadzą elegancji w każdym wnętrzu. Popularną metodą upinania firan są także firany na taśmie, które również przyczepia się z pomocą żabek, jednak mają ogromną zaletę – marszczenia wykonamy za pomocą odpowiedniego pociągnięcia za sznurki w taśmie, dzięki czemu możemy uzyskać pożądane ułożenie firany w kilka chwil!

Wybór odpowiedniej firany

Wybór tej właściwej nie należy do najłatwiejszych.Warto wziąć pod uwagę wielkość mieszkania, nasłonecznienie pomieszczenia, a także obecne w nim kolory i wzory. Do słonecznego pokoju nastolatki sprawdzą się modne firanki „makarony”, natomiast do eleganckiego pokoju dziennego pasować będą firany z przepięknej gipiury, która jest dostępna na rynku w wielu wzorach. Przykładowe produkty i aranżacje z wykorzystaniem firanek z gipiury można zobaczyć tutaj: https://strefafiran.pl/pl/c/FIRANY-Z-GIPIURA/13.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*