Jak przyrządzić porządną kawę w warunkach domowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, szacuje się, że dziennie wypija się 2,25 miliarda filiżanek. Nic dziwnego, że istnieje tak wiele różnych sposobów na przygotowanie kawy w domu.

Jaki jest najlepszy sposób parzenia kawy?

Przekopaliśmy się przez badania i rozmawialiśmy z ekspertami, aby dowiedzieć się, jak można zrobić dobrą filiżankę kawy w domu. Oto kilka wskazówek, jak zrobić lepszą kawę:

Kupuj całe ziarna i miel je samodzielnie

Ziarna kawy tracą smak w ciągu dwóch tygodni od zmielenia i powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku w chłodnym, ciemnym miejscu z dala od ciepła i wilgoci.

Do parzenia kawy używaj przefiltrowanej wody

Przefiltrowana woda usunie wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć na smak naparu, takie jak chlor lub wapń z twardej wody lub osady wapnia w starszych rurach. Możesz kupić dzbanek filtrujący wodę lub przystawkę do kranu, która odfiltruje chlor i inne zanieczyszczenia z wody wodociągowej, gdy będziesz jej używać, pozwalając jednocześnie na pozostawienie minerałów takich jak wapń (jest to ważne, ponieważ minerały nadają wodzie jej smak). Jeśli nie chcesz kupować systemu filtrowania wody, możesz zagotować wodę przed zrobieniem kawy. Dzięki temu usuniesz chlor lub inne zanieczyszczenia, które mogły dostać się do Twojego źródła wody.

Jeśli chcesz szybko przyrządzić dobrą kawę w domu, możesz przede wszystkim postawić na zakup właściwego urządzenia. Taki ekspres Saeco czy Jura może przygotować dobry napar za Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*