Jaki materac wybrać do dziecięcego łóżeczka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice pragną dla swych dzieci wszystkiego, co najlepsze. W tym zapewnić swym pociechom spokojny i zdrowy sen. Aby o to zadbać, z pieczołowitością wybierają łóżeczka, kolorowe pościele, lampki i projektory umilające ostatnie chwile przed zaśnięciem, nie skupiając się na często pomijanej, a kluczowej kwestii dla dobrego i zdrowego snu swojej latorośli, jaką jest wybór odpowiedniego materaca.

Jaki powinien być materac dla dziecka?

Podstawą wyboru jest rozmiar. Materace dziecięce do łóżeczka występują rozmiarach 120×60 oraz 140×70. Gdy dziecko wyrośnie z „dziecięcych wymiarów”, czas pomyśleć nowym łóżku oraz dopasowanym do niego materacu, czyli o propozycjach, które polecane są dla dorosłych. Dziecko wyrosło już ze swojego łóżeczka i należy wymienić je na „nowszy model”, gdy materac jest do 20 cm dłuższy od dziecka. Materace dedykowane dla dzieci różnią się grubością od tych dla dorosłych. Mają około 10 cm grubości. Zaleca się dobór średniej twardości materaca, która łączy wygodę z odpowiednim podparciem pleców – powinien być dobrany do wagi dziecka. Materac powinien być dobrany tak, by nie dochodziło przez niego do zwyrodnień pleców. Warto również zwrócić uwagę, czy materac został wyposażony w zdejmowany pokrowiec – pozwoli to zachować większy stopień higieny oraz żywotności materaca, chroniąc wypełnienie przed zalaniem.

Gdzie kupić materac? Materace dziecięce można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak skorzystać z oferty sklepów posiadających asortyment dedykowany dla dzieci, np. https://hevea.krakow.pl/, w których poza szerokim wyborem można liczyć również na fachową pomoc doradcy przy wyborze odpowiedniego materaca. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*