Jak dbać o ogród?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród jest jednym z najbardziej relaksujących i przyjemnych sposobów spędzania czasu na zewnątrz. Jest to również świetny sposób, aby zaangażować swoją rodzinę w plenerze i nauczyć ich o naturze. Niezależnie od tego, czy masz małe podwórko, czy dużą działkę, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój ogród był piękny i funkcjonalny.

Odpowiednie podlewanie

Podlewanie może być trudne, ale jest prosty sposób, aby zrobić to dobrze. Jeśli podlewasz rano lub wieczorem, unikniesz parowania i zapobiegniesz poparzeniu roślin przez słońce. A jeśli podlewasz za pomocą zraszacza, nie zapomnij ustawić go na timer, aby działał przez co najmniej 15 minut – to wystarczająco dużo czasu, aby woda wsiąkła i dotarła do głębokich korzeni.

Zadbaj o ściółkę

Ściółka to świetny sposób na ograniczenie ilości chwastów i ochronę roślin przed ekstremalnym ciepłem lub zimnem. Możesz również użyć mulczu, aby pomóc zachować wilgoć w suchych warunkach glebowych poprzez ograniczenie parowania wody z deszczu lub nawadniania.

Odpowiedni nawóz

Nawoź rośliny tylko wtedy, gdy tego potrzebują – zbyt duża ilość nawozu może je spalić lub nawet zabić! W centrach ogrodniczych dostępne są wszelkiego rodzaju nawozy dla różnych typów roślin (w miarę możliwości wybieraj te organiczne).

Przycinanie

Przycinaj obumarłe przyrosty bylin takich jak róże, lilaki i hortensje każdej wiosny tuż przed rozpoczęciem nowego wzrostu (zwykle od końca marca do początku kwietnia).

Jeśli szukasz pomocy w tym zakresie, to sprawdź stronę: http://www.aloesogrody.pl/oferta/pielegnacja-ogrodu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*