Co zabrać na spływ kajakowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływ kajakowy to znakomity sposób na spędzenie urlopu wakacyjnego. Jest to rozrywka przeznaczona dosłownie dla każdego – małych dzieci, osób dorosłych, całkiem początkujących i bardzo doświadczonych. Jej atrakcyjność polega przede wszystkim na tym, że pozwala się poczuć prawdziwie wolnym pośród przyrody, z dala od nowoczesnych technologii i trosk dnia codziennego. Przykład oferty jednej z firm organizujących profesjonalne spływy kajakowe po kaszubskich rzekach można sprawdzić na http://kajaki-domaszk.pl/.

Wygodne ubranie to podstawa

Decydując się na spływy kajakowe Wdą, Bugiem czy Tanwią, w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiedni ekwipunek. Musi się w nim znaleźć zwłaszcza wygodne ubranie w postaci krótkich spodenek i koszulki – oba te elementy garderoby powinny być wykonane z materiałów syntetycznych, które szybciej schną niż bawełna i zapewniają skórze optymalne oddychanie. W chłodniejsze dni postawmy natomiast na długie spodnie, bluzę polarową oraz kurtkę przeciwdeszczową. Poza tym w plecaku nie może zabraknąć specjalnych butów do chodzenia po wodzie, chroniących stopy przed uszkodzeniami mechanicznym (np. skaleczeniem) i ułatwiających wsiadanie oraz wysiadanie z kajaka, a także kaloszy, niezbędnych w trakcie poruszania się pieszo po błocie.

Przydadzą się również takie elementy, jak: czapka z daszkiem (ochrona przed słońcem), krem z filtrem (co najmniej 15 z oznaczeniem UVA lub UVB)), okulary przeciwsłoneczne, spray na komary, lornetka, przewodnik w wersji mini, ręcznik, rękawiczki do wiosłowania, produkty spożywcze (kanapki, zupki chińskie, batony energetyczne, owoce itp.), napój izotoniczny (ewentualnie zwykła woda) oraz wodoodporne etui na smartfon. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*