Hydrolat do twarzy – jakie ma działanie na naszą skórę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hydrolaty są esencją roślin. Powstają w wyniku destylacji i zawierają wszystkie aktywne składniki znajdujące się w roślinie, w tym olejki eteryczne i polifenole.

Jak powstaje Hydrolat?

Hydrolat to rodzaj wody otrzymywanej z destylacji parą wodną świeżych roślin aromatycznych (kwiatów, liści, łodyg i korzeni). Hydrolaty otrzymuje się poprzez zastosowanie pary wodnej na materiał roślinny, co powoduje uwolnienie lotnych związków (olejków eterycznych i substancji lotnych), które następnie są kondensowane w ekstrakt olejku eterycznego.

Hydrolat zawiera wszystkie właściwości olejków eterycznych w najczystszej postaci. Hydrolaty są stosowane jako toniki do twarzy, aby przywrócić energię i zrównoważyć poziom kwasowości w skórze. Mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe, które pomagają zmniejszyć stan zapalny lub zaczerwienienie spowodowane trądzikiem lub inną chorobą skóry. Mają również działanie przeciwzapalne, które może być bardzo przydatne w przypadku egzemy lub trądziku różowatego. Po więcej informacji na temat hydrolatu do twarzy warto odwiedzić blog beardfactory.pl.

Hydrolat do twarzy – jaki ma wpływ na naszą skórę?

Hydrolat jest naturalnym środkiem na wrażliwe schorzenia skóry, takie jak trądzik czy blizny potrądzikowe, ponieważ ma właściwości antybakteryjne, które pomagają zwalczać bakterie powodujące te schorzenia. Pomaga również zmniejszyć zaczerwienienia spowodowane reakcjami zapalnymi wywołanymi przez. Jest również korzystny w leczeniu egzemy i trądziku różowatego. Hydrolat jest doskonałym środkiem nawilżającym, co sprawia, że jest szczególnie polecany do skóry suchej i wrażliwej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*