Co warto sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup mieszkania może być trudnym zadaniem. Ważne jest, aby mieć wiedzę na temat rynku i rozumieć swoje prawa jako najemcy.

Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca, które Ci się podoba. Możesz to zrobić przeglądając ogłoszenia internetowe lub pytając znajomych i rodzinę. Kiedy już znajdziesz mieszkanie, które odpowiada Twoim potrzebom, warto dokładniej się mu przyjrzeć.

Sprawdź wiek i historię budynku

Zapytaj, ile lat ma budynek i czy były w nim przeprowadzane jakieś większe remonty. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z innymi właścicielami lub najemcami w budynku, aby sprawdzić, czy mają jakieś zastrzeżenia dotyczące kwestii utrzymania lub zarządzania.

Sprawdź okolicę

Zwróć uwagę na okolicę, w jakiej znajduje się mieszkanie. Czy wydaje się ona spokojna? Czy w pobliżu są jakieś niebezpieczne miejsca? Sprawdź też, czy dochodziło tam do jakichś niebezpiecznych incydentów i czy często zdarzają się włamania i inne tego typu sytuacje. Warto wybierać nowe osiedla takie jak https://proneko.pl/inwestycje/kaskada-jasien/, ponieważ wydają się one bardziej bezpieczne.

Dokładnie obejrzyj stan mieszkania

Przyjrzyj się dokładnie wszystkim powierzchniom wewnątrz i na zewnątrz. Czy są jakieś odpryski lub ślady na drzwiach lub oknach? Czy dostrzegłeś jakieś uszkodzenia desek podłogowych? Czy wszystko jest w dobrym stanie technicznym? Jeśli nie, to czy dużo kosztuje naprawa? Należy zwracać na takie rzeczy uwagę, aby mieć pewność, że dane mieszkanie jest warte zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*