Moja pierwsza wycieczka na Słowację – veni, vidi, amo

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Minionych wakacji otrzymałem ofertę wycieczki na Słowację. Po podróży do tego kraju zakochałem się! Poniżej dowiecie się pokrótce dlaczego.

Ci ludzie są wspaniali

Zakochałam się w Słowacji z powodu jej naturalnego piękna i przyjaznych ludzi. Dowiedziałam się również więcej o słowackiej historii, kulturze i tradycjach. Pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła było to, jak czyste i dobrze utrzymane jest wszystko na Słowacji.

Podczas mojej pierwszej wycieczki na Słowację zatrzymaliśmy się w Bratysławie i przejeżdżaliśmy przez wiele innych miast, jak również mniejszych miejscowości po drodze. Wszędzie było widać, jak dumnymi z bycia Słowakami są obywatele – ludzie dbają o swoje domy i okolice, traktują się z szacunkiem i życzliwością, szanują środowisko, a to dopiero początek listy.

Pięknie, smacznie i przytulnie

1)  Słowacja jest komfortowa do poruszania się. Nawet jeśli ludzie mówią w ojczystym języku, mówią również płynnie po angielsku, więc jeśli nie masz problemów z komunikacją po angielsku, z łatwością ze wszystkimi się dogadasz. Ludzie są bardzo pomocni i przyjaźni i w ogóle nie czuć bariery językowej!

2) Na Słowacji jest wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia. Radzę skorzystać z dłuższej wycieczki na Słowację, dzięki czemu będziesz mieć czas, aby odwiedzić inne miasta, takie jak Bratysława, Bańska Bystrzyca lub Koszyce. Możesz również spędzić trochę czasu na wsi, sprawdzając zamki i rezerwaty przyrody. Jest tak wiele rzeczy do zrobienia, więc zaplanuj to z wyprzedzeniem!

3) Jedzenie jest bardzo smaczne! Słowacy mają pyszne zupy, gulasze i inne tradycyjne dania, które gotują na swój sposób. Produkują również niesamowite wina w lokalnych winnicach! Jest wiele piekarni, w których możesz kupić świeże pieczywo na śniadanie lub lunch.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*