Jak stworzyć idealne CV? Oto najlepsze porady!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie CV nie jest łatwe, a od jego jakości zależy to, czy dostaniesz swoją wymarzoną pracę. Ważne jest, aby pamiętać, że CV to tylko jedna część Twojej aplikacji. Dobre CV powinno zawierać wszystkie istotne informacje o Tobie i powinno być łatwe do zrozumienia przez rekrutera.

Zawrzyj wszystkie ważne informacje

Umieść wszystkie niezbędne informacje o sobie i upewnij się, że jest to związane z pracą, o którą się ubiegasz. Zamieść swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu, e-mail id i profile w mediach społecznościowych. Upewnij się, że usunąłeś ze swojego CV wszelkie nieistotne informacje, takie jak religia czy przynależność polityczna.

Dodaj zdjęcie

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w CV profesjonalnie wyglądającego zdjęcia swojej osoby. Zdjęcie powinno mieć rozmiar paszportu lub inną formę, którą można łatwo dołączyć do formularza zgłoszeniowego. Rekruterzy przychylniej patrzą na CV ze zdjęciem, niż bez.

Dokładnie opisz poprzednie stanowiska

Powinieneś dokładnie opisać swoje poprzednie stanowiska. Nie wyolbrzymiaj swoich osiągnięć i obowiązków, bo to będzie Cię prześladować. Warto również podać daty zajmowania poszczególnych stanowisk oraz wszelkie inne istotne informacje.

Daj się poznać także od ludzkiej strony

Twoje CV powinno być odzwierciedleniem tego, kim jesteś jako osoba, a nie tylko wpisem w bazie danych. Dlatego ważne jest, aby zawrzeć osobiste szczegóły o sobie, takie jak twoje hobby, zainteresowania i jak spędzasz wolny czas.

Użyj dobrego papieru do druku

Twoje CV jest odzwierciedleniem Ciebie i Twojego życia zawodowego. Dlatego ważne jest, abyś używał dobrego papieru do drukowania z wysokiej jakości tuszem. Używaj czcionki, która jest łatwa do odczytania. Jeśli potrzebna Ci drukarnia Radom oferuje wiele tanich drukarni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*