Zwolnienia lekarskie – w jakiej formie może otrzymać je nasz pracodawca

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

E-zwolnienie jest elektronicznym odpowiednikiem papierowego zwolnienia. Ma ono wiele zalet i jest sporym udogodnieniem dla chorego pracownika, jak i dla pracodawcy. Czym cechuje się to pojęcie? W jakiej formie pracodawca otrzymuje nasze zwolnienie?

Zwolnienie elektroniczne

Aktualnie korzystamy z elektronicznym zwolnień, które nie wymagają osobistego doręczania do pracodawcy. Całość odbywa się bowiem w strefie internetowej, co jest sporym ułatwieniem. Pamiętajmy o tym, że każdy lekarz w dzisiejszych czasach wystawia taki dokument, a my nie musimy martwić się o dostarczenie go do zakładu pracy. Po wystawieniu e-ZLA automatycznie jest ono wysyłane do naszego pracodawcy poprzez system Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pacjent nie musi posiadać żadnego konta internetowego w celu skorzystania z elektronicznego zwolnienia lekarskiego. Więcej informacji na ten temat będziemy mogli znaleźć m.in. na stronie https://psychomedic.online/e-zwolnienie-co-to-jest-jak-dziala/.

Sporym uznaniem cieszy się obecnie telefoniczna konsultacja, w trakcie której lekarz wystawia e-receptę i e-zwolnienie. Ostateczna decyzja co do istnienia przesłanek wystawienia dokumentu zależy od lekarza, co warto mieć na uwadze. To, na jak długo wystawione zostanie zwolnienie lekarskie, także zależy od oceny specjalisty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*