Na czym polega coaching motywacyjny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesny, multidyscyplinarny świat to nie lada wyzwanie dla ludzi. W każdym człowieku drzemią mniejsze lub większe pokłady energii, pasji i umiejętności, jednak w natłoku codziennych spraw często brakuje motywacji, by realizować własne cele i marzenia. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi doświadczony trener personalny, który pomoże osiągnąć pożądane efekty.

Droga do szczęścia

Każdy człowiek marzy o tym, aby być zdrowym i szczęśliwym. Osiągnięcie wyznaczonych celów okazuje się jednak trudne – w natłoku codziennych obowiązków rodzinnych i zawodowych często brakuje czasu dla siebie. Skutecznym sposobem, który motywuje do działania i dążenia do realizacji życiowych celów, jest coaching motywacyjny. Działanie to polega na pracy w relacji coach-klient i jest realizowane poprzez pracę indywidualną lub grupową. Głównym narzędziem są specjalnie dobrane ćwiczenia oraz pytania, dzięki którym dana osoba lepiej poznaje siebie i potrafi jasno sprecyzować własne oczekiwania, cele i marzenia.

W tym momencie pojawia się pytanie, czym w rzeczywistości jest wspomniana motywacja? Ogólnie rzecz ujmując, jest to gotowość do działania, podejmowania wyzwań i osiągania celów – zarówno na płaszczyźnie stricte osobistej, jak i zawodowej. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to umiejętność wyznaczania konkretnych zadań i ich faktycznej realizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*