Złom czy skup – gdzie oddać stare auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem ze starymi samochodami może nastręczyć nam wiele nieprzespanych nocy. Co zrobić z pojazdem, za który cały czas trzeba opłacać ubezpieczenie, a nie można już z niego korzystać ze względu na bardzo zły stan techniczny? Sprzedać też nie wchodzi w rachubę, ponieważ nikt nie zechce przyjąć na siebie takiego kłopotu. Jakie więc mamy możliwości pozbycia się takiego samochodu?

Jedziemy na auto-złom

Pierwszą opcją jest oddanie starego pojazdu na złomowisko. Najlepiej zrobić to wtedy, gdy samochód jest już bardzo mocno zniszczony i nawet elementy wnętrza nie nadają się do ponownego wykorzystania. Na złomie dostaniemy za auto dokładnie tyle, ile będzie wynosić jego waga, pomnożona przez aktualną cenę za kilogram złomu. Tak działa praktycznie każdy auto złom Szczecin ma wiele firm, które odbiorą od nas taki stary pojazd. Na miejscu dostaniemy dokumenty, dzięki którym wyrejestrujemy samochód i nie będziemy już musieli płacić za niego ubezpieczenia OC.

Korzystamy ze skupu aut

Jeżeli auto jest jeszcze w stanie na tyle dobrym, że da się wykorzystać z niego wiele elementów jako części zamienne, to o wiele lepszym pomysłem będzie skup aut Dobrzany to jedna z miejscowości, gdzie działa taki właśnie skup. Pojazd tam oddany nie zostanie od razu skierowany do huty celem przetopienia. Najpierw pracownicy zdemontują z niego wszystkie te części, które będzie można jeszcze sprzedać. Dzięki temu na skupie uzyskamy za samochód sporo więcej środków finansowych, niż dostalibyśmy na złomowisku. Pieniądze możemy dołożyć do zakupu nowego auta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*