Zalety kuchni na wymiar

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie i zaaranżowanie kuchni nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Wynika to z faktu, że pomieszczenie to powinno być nie tylko ładne, ale również wygodne, praktyczne i w pełni bezpieczne. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są meble kuchenne, które służą do przechowywania urządzeń i akcesoriów. W tym przypadku mamy do wyboru dwie opcje – zakupienie gotowego zestawu w salonie albo udanie się do stolarza w celu zaprojektowania i stworzenia zabudowy na wymiar. Kluczowe zalety tego drugiego rozwiązania zostaną zaprezentowane w niniejszym artykule. 

Masz wyjątkowo duże pole do popisu

Podstawową zaletą mebli na wymiar jest możliwość ich łatwego dostosowania do każdego pomieszczenia, nawet tego o bardzo nietypowych wymiarach. Jest to zatem znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla osób posiadających kuchnie wąskie, ciasne oraz ciemne, które wyjątkowo trudno jest urządzić. Dzięki zastosowaniu omawianych konstrukcji przestrzeń zostaje wykorzystana w optymalnym stopniu (między poszczególnymi szafkami nie będzie nieestetycznych i niewygodnych szpar).

Kolejnym atutem jest nasza duża decyzyjność w zakresie wyboru szerokości szafek, rodzaju frontów i detali czy wysokości zabudowy. Dzięki temu dopasowujemy całość do naszych potrzeb i stylistyki wnętrza. Niewątpliwe zalety to ponadto możliwość: łatwego ukrycia wszelkich urządzeń AGD (zwłaszcza nie pasujących do wystroju), wysokiej zabudowy szafek górnych (nawet pod sam sufit) w celu zwiększenia miejsca na przechowywanie niezbędnych przedmiotów i zyskania przestrzeni, dowolnego rozmieszczenia punktów świetlnych, a także zamontowania bezawaryjnych szuflad na prowadnicach. Jeśli zależy nam, aby meble wykonał dobry i doświadczony stolarz Poznań jest miastem, w którym takich specjalistów nie brakuje. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*