Do jakiego pomieszczenia pasują kinkiety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie mieszkania to sprawa pierwszorzędna. Nie tylko dlatego, że w naszym klimacie sztuczne oświetlenie jest po prostu potrzebne, ale też dlatego, że może nadawać klimat, charakter albo optycznie powiększać mieszkanie. Do wyboru jest bardzo wiele rodzajów lamp oraz ich modeli. Można postawić na rozmieszczenie oświetlenia równomiernie albo na jeden najjaśniej świecący punkt i kilka dodatkowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest więc zawieszenie żyrandolu i dodanie kinkietów. Gdzie takie rozwiązanie pasuje najlepiej?

Ciepły i przytulny salon

Chcąc stworzyć atmosferę przytulnego miejsca, w którym cała rodzina może odpocząć albo też przychodzący do nas goście będą się czuli mile warto zastosować kinkiety właśnie w salonie. Zwykle salon służy do wypoczynku i spędzania przyjemnie czasu, a więc zawsze znajdzie się w nim miejsce na kanapę czy fotele i telewizor. Jednak światło też może sprawić, że będzie w nim wypoczynkowa atmosfera. Zapalając tylko górne światło można owszem oświetlić pomieszczenie, ale zwykle jest to zimny odcień światła, który ma za zadanie przede wszystkim dać światło. Z kolei kinkiety są mniej agresywne, dają kojące i kameralne światło.

Sypialnia i łazienka

Także w sypialni warto postawić nad jedno jasne światło np. na suficie i kilka łagodnych punktów jak kinkiety czy lampki nocne. Rozpraszają one światło lub podświetlają tylko wybrane miejsce w pokoju, dlatego warto je zawiesić nad łóżkiem czy przy toaletce. W łazience również dobrze jest zamontować kinkiet obok lub nad lustrem, aby oświetlał twarz. W ten sposób nigdy nie wyjdziemy z łazienki z nieroztartym makijażem czy niedogoloną twarzą, bowiem dzięki dodatkowym kinkietom świetnie będzie widać nasze odbicie w lustrze.

Bogaty wybór lamp znajdziesz na przykład w internetowym sklepie z lampami – lampy.it.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*