Urządzenia do oczyszczania wody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proste filtry i zmiękczacze do wody

Woda dostarczana przez wodociągi po przepłynięciu setek kilometrów starymi rurami często ulega zanieczyszczeniu szkodliwymi dla ludzkiego zdrowia związkami chemicznymi i metalami. Żeby poprawić jej jakość, sięgnąć można po dostępne w sklepach dzbanki z filtrami do wody. Jeden filtr pozwala na oczyszczenie około stu litrów cieczy. Innym sposobem na poprawę jakości kranówki jest skorzystanie ze zmiękczaczy – usuwają one przede wszystkim nadmiar wapnia, który wysusza skórę, niszczy armaturę sanitarną i sprzęty agd.

Po zastosowaniu tego urządzenia znika problem brudnych kabin prysznicowych, uszkodzonych grzałek w pralce czy czajniku. Dzięki nim można także ograniczyć ilość proszków dodawanych do prania odzieży. Zmiękczacze są dostępne w wielu miejscach, m.in. na https://sklep.water-star.pl/zmiekczacze-odzelaziacze-wody-c-8.html.

Sprzęt do uzdatniania i jonizowania wody

Wśród urządzeń do oczyszczania wody na uwagę zasługują również jonizatory, które pozwalają na uzyskanie czystej wody alkalicznej. W związku z tym, że tego rodzaju ciecz jest przeznaczona głównie do picia, warto rozważyć ich montaż w kuchni. Wysokiej klasy jonizatory kuchenne montowane pod blatem są ekologicznym i zdrowym dla człowieka rozwiązaniem. Montaż tego rodzaju sprzętu zalecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie.

Aby poprawić jakość wody w całym domu, warto pomyśleć o zakupie stacji uzdatniania.Nie tylko oczyszcza ona kranówkę, ale dodatkowo poprawia jej walory smakowe. Woda przechodząca przez stację uzdatniania jest bardziej miękka i pozbawiona chloru, dlatego doskonale nadaje się do kąpania. Kąpiel w uzdatnionej cieczy nie wysusza skóry, dlatego jest zalecana m.in. osobom z problemami dermatologicznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*