Zabawki, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Jej harmonijny, niezakłócony rozwój zależy od otaczającej dziecko przestrzeni. Niezwykle ważne jest, by było ono otoczone zabawkami, które naturalnie będą wspierać i pobudzać kreatywność działania. Takie właśnie są drewniane klocki do układania GRUMI.

Prostota kluczem do sukcesu

W rozwoju kreatywności dziecięcej warto postawić na prostotę. To dziecko ma tworzyć historię, a nie zabawka je dla niego stwarzać. Im mniej tzw. współczesnej „interaktywności” w zabawkach- typu dźwięki i kolory, tym więcej pola manewru dla dziecięcej wyobraźni. Dlatego warto na chwilę zatrzymać się przy ofercie klocków GRUMI, które zawładną nie tylko dziecięcą wyobraźnią. Tworzone z drewna, w sposób ekologiczny, a zarazem bezpieczny dla małych rączek, gdyż do ich produkcji wybierane są materiały odporne na uszkodzenia typu pęknięcia, pozbawione są ozdób i kolorów. Zachwycają swoją naturalnością i płynącym z niej pięknem.

Potęga wyobraźni w klocku zaklęta

Te niepozorne klocki są wstępem do cudownej zabawy- to dziecko musi wymyślić, co z nich stworzy, a następnie zbudować wokół tego całą historię. Ich prosty kształt pozwala stworzyć to, co tylko dziecku przyjdzie do głowy. Czy będzie to opowieść o zamku, smoku i królewnie, czy kolejna historia z wyścigów słynnego Zygzaka McQueena, czy może projekt największego wieżowca świata- zależy tylko od wyobraźni trzymającego w ręce ten niezwykły klucz do długich i niekończących się zabaw. Dlatego największym atutem klocków jest kreatywność i brak granic wiekowych.

Klocki GRUMI to powrót do starej tradycji drewnianych zabawek, które zachwycają od wielu pokoleń. Są one zabawką uniwersalną- zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. To także wspaniały sposób na rodzinną zabawę- wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to fantastyczny sposób na wymianę pomysłów i nadbudowywanie historii. Dzięki tym niezwykłym i niepozornym klockom żadna zabawa nie będzie nudna. Drewniane klocki to wspaniały sposób na rozwój małego twórcy, który w przyszłości może stać się wielkim architektem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*