Wyposażenie, jakie powinno się znaleźć przed wykończeniem nowego mieszkania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób, które decydują się na zakup nowego mieszkania pragnie otrzymać je już całkiem gotowe – „pod klucz”. Ale kupienie mieszkania w stanie deweloperskim ma też swoje plusy. Można dobrać sposób wykończenia pod kątem swoich potrzeb i własnego gustu. Jednak nie bez znaczenia jest kolejność wykonywania różnych prac.

Ważny jest dobry plan

Zanim przystąpi się do układania płytek w łazience lub w kuchni, trzeba zainstalować konkretne urządzenia tam, gdzie będą ulokowane już na stałe. Na przykład w kuchni należy znaleźć odpowiednie miejsce na kuchenkę i zlewozmywak. Do ich umiejscowienia dopasowuje się rozkład szafek wiszących lub stojących i pozostałego umeblowania. Zlewozmywak może mieć własną obudowę, albo jest wpuszczony w blat roboczy. Jeżeli przyjrzymy się zlewozmywakom odpowiedniej firmy możemy zauważyć, czy są one jednokomorowe albo dwukomorowe, z ociekaczem lub bez. W zależności od wybranej opcji, później dobiera się jego obudowę lub wielkość wycięcia w blacie. Gdy już zainstaluje się zlewozmywak, wiadomo jaką powierzchnię ściany wokół niego pokryć kafelkami.

Akcesoria i detale

Każdy producent wyposażenia kuchennego proponuje swój oryginalny design. Warto go zachować przy kompletowaniu całości instalacji. Wybierając armaturę dobrze jest więc kupić baterię dedykowaną zlewozmywakom firmy Deante. Nie tylko dla zachowanie jednolitego stylu, ale również ze względu na estetykę wykonania, funkcjonalność i trwałość. Krany w tym stylu można również zainstalować podczas montowania wanny i umywalki. Po umiejscowieniu tych wszystkich podstawowych urządzeń, można przystąpić do dalszych etapów wykończenia mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*