Wybieramy bombki na choinkę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choinka – jeden z najważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jest ozdobą domu, sposobem na wprowadzenie do niego wyjątkowej atmosfery, niezastąpioną dekoracją. Niektórzy ubierają ją już na początku grudnia, inni czekają z tym aż do wigilii. I jedni i drudzy co roku starają się by dekoracje na choince były wyjątkowe. Poza tradycyjnymi lampkami i łańcuchami na drzewku powinny znaleźć się również bombki. Jakie wybrać? Czym się przy tym kierować? 

Klasycznie czy nowocześnie 

Choinki, które pamiętamy z wczesnych lat dzieciństwa często były ozdobione bombkami w kształcie różnego rodzaju figurek. Później moda się zmieniała i w naszych domach zaczęły królować klasyczne okrągłe bombki w odcieniach złota, granatu lub czerwieni. Dziś ponownie wracamy do różnokształtnych bombek. O ile w latach naszego dzieciństwa zazwyczaj miały one kształty aniołków, wróżek albo grzybków, o tyle teraz ich wybór jest ogromny. Przykłady można znaleźć na https://decorguru.pl/229-bombki-figurki. Figurki mogą być odzwierciedleniem naszych pasji, łączyć się z motywem, który będzie motywem przewodnim całych świąt albo stanowić ozdobę, która budzi dobre wspomnienia.

Zamawiając bombki w kształcie figurek, warto zaangażować w ich wybór dzieci. Może być to sposób na świetną przedświąteczną zabawę. Późniejsze, wspólne wieszanie figurek na choince będzie jej kontynuacją. Od lat niezmiennie dużą popularnością cieszą się bombki w kształcie zwierzątek, Mikołajów, czy ośnieżonych domków. Jednak jeśli chcielibyśmy dodać nowoczesności naszemu drzewku warto wybrać bombki w kształcie naszych pupili, motywów zaczerpniętych z bajek czy ulubionych potraw. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*