Jakie konstrukcje tworzy się ze stali?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie jednym z najczęściej stosowanych materiałów w branży konstrukcyjno-budowlanej jest stal. Wykonuje się z niej przede wszystkim obiekty typowo użytkowe, ale również różnego rodzaju instalacje technologiczne i rurociągi. Popularność stali wynika głównie z jej wyjątkowo korzystnych właściwości, takich jak choćby duża odporność na uszkodzenia czy tolerancja na zróżnicowane temperatury. Jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe Śląsk jest miejscem, na terenie którego funkcjonuje wiele firm zajmujących się ich projektowaniem i montażem. 

Materiał o szerokim zastosowaniu w przemyśle i rolnictwie

Konstrukcje stalowe są powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Chodzi tutaj głównie o hale produkcyjne i magazynowe tworzone z płyt warstwowych albo profili zamkniętych. Poza tym omawiane obiekty cieszą się ogromnym powodzeniem w rolnictwie, gdzie występują w postaci wiat na maszyny, magazynów na płody rolne, chlewni i obór, kurników czy stajni. Wymienione powyżej budynki posiada w swojej ofercie np. ta firma: https://www.halestudnicki.pl/obszar-dzialan/konstrukcje-stalowe-slaskie/konstrukcje-stalowe-katowice/. Pozostałe rodzaje konstrukcji stalowych to m.in.:

– budynki użyteczności publicznej (np. biblioteki czy urzędy)

– obiekty handlowe i usługowe (m.in. hurtownie, galerie, pawilony, punkty gastronomiczne)

– hale sportowe

– wiaty garażowe oraz warsztaty samochodowe

– duże zbiorniki na płyny i materiały sypkie (np. silosy)

– mosty wiszące oraz podwieszane, a także wiadukty, kolejki linowe i dachy o sporych rozpiętościach

– bariery energochłonne i osłony akustyczne

– różnorodne projekty maszynowe i budowlane o ponadprzeciętnie wysokich wymaganiach co do wytrzymałości i precyzji wykonania

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*