Wady i zalety instalacji LPG w samochodzie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wiadomo instalacja LPG w samochodach jest coraz bardziej popularną opcją, na którą decyduje się naprawdę wiele osób. Ma ona swoje wady oraz zalety, więc warto się z nimi nieco dokładniej zapoznać, aby móc wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie, które dla kierowcy oraz samochodu będzie najkorzystniejsze w danym momencie.

Do największych zalet takiej instalacji można zaliczyć to, że LPG to bardzo trwała oraz czysta opcja dla samochodu. Dzięki temu jest bardzo odporny na spalanie, zdecydowanie bardziej niż benzyna, co oczywiście podoba się wielu kierowcom. Instalację LPG w aucie jest bardzo łatwo wykonać, zajmują się tym fachowcy, więc dla zainteresowanych nie powinno to być większym problemem. Bardzo ważne jest również to, że LPG powoduje małą ilość spalin, więc można rzec, że jest to opcja przyjazna dla środowiska. Nie emituje również siarki i nie wydziela sadzy (ewentualnie w bardzo małych ilościach).

Z kolei największymi wadami takiej instalacji jest to, że zapłon LPG zużywa zdecydowanie więcej energii, niż inne rozwiązania. Gaz jak wiadomo zapala się zdecydowanie wolniej, a więc warto się poważnie zastanowić nad tym, czy będzie to korzystne rozwiązanie dla danej marki samochodu. Warto nadmienić również to, że zużycie LPG jest dużo większe od zużycia benzyny. Z tego też względu ostateczna decyzja należy do indywidualnego kierowcy, LPG ma swoje wady oraz zalety, lecz można śmiało rzec, że zdecydowanie więcej jest w tym przypadku zalet. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne na polskim rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*