Kosmetyki samochodowe – które wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód jest wizytówką właściciela, dlatego powinien być zawsze zadbany, a przede wszystkim idealnie czysty. Na szczęście osiągnięcie tego celu nie jest trudne, ponieważ w sklepach są dostępne liczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji aut osobowych. Zaliczamy do nich m.in. szampony, woski, powłoki ochronne lakieru samochodowego oraz preparaty do poszczególnych elementów, takich jak choćby felgi czy tapicerka. W niniejszym artykule zostaną one pokrótce opisane.

Karoseria powinna być lśniąca i perfekcyjnie czysta

Podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji pojazdów są specjalne szampony, za pomocą których można idealnie umyć karoserię bez obawy o uszkodzenie jej powierzchni. Najlepsze szampony samochodowe zapobiegają utlenianiu lakieru i wykazują działanie nabłyszczające oraz delikatnie osuszające. W sklepach znajdziemy też produkty z woskiem albo bez wosku. Te pierwsze nadają się wyłącznie do samej karoserii, drugie zaś można stosować do mycia całej maszyny – łącznie z lusterkami.

Kolejną kategorię przydatnych kosmetyków stanowią preparaty do czyszczenia felg z brudu i opiłków, będących pochodnymi tarcia klocków hamulcowych. Zawierają one w składzie detergenty i kwasy, a występują zazwyczaj w postaci sprayu. Popularne są też woski do karoserii (naturalne i syntetyczne), które pogłębiają kolor lakieru i sprawiają, że posiada wspaniały połysk. Dodatkowo zabezpieczają go przed zarysowaniami i innymi ewentualnymi uszkodzeniami. Podobną funkcję pełnią zresztą powłoki ochronne – polimerowe i porcelanowe. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o środkach do usuwania nieczystości z kabiny pojazdu. Tutaj kluczową rolę odgrywają specjalistyczne preparaty do mycia szyb (z pary i tłustych plam), deski rozdzielczej, kokpitu, a także wszelkich elementów wykonanych z plastiku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*