Czym są serwery vpk kvm?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dosłownie każda strona internetowa musi się znajdować na serwerze. Istnieje co najmniej kilka jego rodzajów, ale wśród właścicieli rozbudowanych witryn bogatych w treść i generujących duży ruch (np. sklepy, platformy zakupowe i gamingowe) największą popularnością cieszy się zwirtualizowany serwer dedykowany typu vps (Virtual Private Server). Jest to w pełni profesjonalne narzędzie przeznaczone dla wyjątkowo wymagających klientów. Zwłaszcza dla tych, którym zależy na otrzymaniu praw administratora i możliwości dowolnej konfiguracji zgodnie z własnymi potrzebami. 

Prosty sposób na bezproblemowe działanie sklepu i nie tylko

Serwer VPS oparty na oprogramowaniu KVM (pełna wirtualizacja) zapewnia przede wszystkim wysoką wydajność (procesor Intel Core i7 lub Intel Xeon), a także bezpieczeństwo danych. Za prędkość odczytu oraz zapisu informacji odpowiada najczęściej dysk SSD (od 40 do nawet 500 GB, w zależności od wybranego pakietu), różniący się od swojego talerzowego odpowiednika wielokrotnie szybszym działaniem i większą odpornością na wstrząsy czy uszkodzenia mechaniczne. Ogromną zaletą serwerów vps kvm jest panel administracyjny, który daje możliwość zaaranżowania całego środowiska zgodnie z aktualnymi potrzebami, własnym systemem procesów oraz poszczególnymi profilami użytkowników strony. Inne korzyści płynące z użytkowania tego narzędzia to m.in.:

  • możliwość łatwego tworzenia partycji 
  • pełna dowolność w zakresie konfiguracji (uprawnienia do modyfikacji konta root)
  • swobodny dostęp do tzw. pamięci SWAP
  • możliwość samodzielnej instalacji własnego jądra systemu (np. z obrazu .iso za pomocą programu OpenBSD lub Windows Server)

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*