W jakich sytuacjach warto się zdecydować na implanty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrata zęba przydarzyć się może każdemu. Niestety braki w uzębieniu wpływają nie tylko na estetykę. Każdy taki ubytek wiąże się z ryzykiem pojawienia się kolejnych problemów stomatologicznych. Dlatego też miejscem, w którym warto poszukać pomocy jest klinika stomatologiczna Kraków to miasto, w którym każdy znajdzie wsparcie doświadczonych dentystów, chirurgów szczękowych i protetyków.

Czym są implanty i kto może z nich skorzystać?

Implanty zębowe to nowoczesna, technologicznie zaawansowana alternatywa dla utraconych zębów. Mogą być stosowane pojedynczo lub zastępować większą część uzębienia. Wykonane są z cyrkonu lub tytanu, który jest materiałem doskonale tolerowanym przez większość pacjentów poddanych zabiegowi wszczepienia implantów. Mają formę wkrętów zastępujących naturalny korzeń. To na ich podstawie odbudować można nowy ząb. W dodatku bez konieczności szlifowania i piłowania sąsiadujących z miejscem ubytku tkanek.

Implantologia to obecnie prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii, której zaufało już wielu pacjentów. Implanty zębowe zalecane są wszystkim tym, którzy z najróżniejszych przyczyn utracili swoje zęby. Poprawiają wygląd twarzy i estetykę uśmiechu. Zwiększają też zwykły komfort jedzenia i przeżuwania pokarmów, a tym samym jakość naszego życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*