Botox – Dlaczego jest tak popularny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botox to lek stosowany do rozluźniania mięśni twarzy. Pierwotnie został opracowany do leczenia skurczów mięśni u osób z porażeniem mózgowym, ale obecnie jest stosowany przez miliony ludzi na całym świecie do wygładzania zmarszczek.

Jak to działa?

Botox jest wytwarzany z tego samego białka, które powoduje botulizm, rzadkie, ale poważne zatrucie pokarmowe. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe, które wywołują skurcz mięśni. Po wstrzyknięciu w skórę lub mięsień rozluźnia te mięśnie i zapobiega ich kurczeniu się. Efekty działania Botoxu są tymczasowe; trwają przez około trzy do czterech miesięcy, po czym stopniowo zanikają w ciągu około sześciu miesięcy.

Czy to bezpieczne?

Tak. Botox jest jednym z najbezpieczniejszych dostępnych zabiegów na zmarszczki i skurcze mięśni, z bardzo małą ilością skutków ubocznych. Jest to bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży! Najczęstszym efektem ubocznym jest łagodny ból głowy lub zmęczenie po wstrzyknięciu.

Jakie są korzyści?

Efekty leczenia Botoxem są natychmiastowe i długotrwałe. Może on zmniejszyć linie i zmarszczki na czole, między brwiami, wokół oczu i ust. Sprawdza się również w leczeniu nadmiernej potliwości (nadpotliwości). Naprawdę warto. Wejdź na stronę https://proderma-clinique.pl/botox i zapisz się na zabieg.

Jak się go podaje?

Botox jest wstrzykiwany w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 10 do 15 minut i jest praktycznie bezbolesny. Rezultaty są natychmiastowe. Czego należy się spodziewać po zabiegu? Po wizycie w gabinecie może wystąpić niewielki obrzęk lub zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Zwykle ustępuje to w ciągu 24 godzin od zabiegu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*