W jaki sposób pozbyć się niepotrzebnych mebli?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kapitalny remont mieszkania? To zagadnienie przed którym staje wielu z nas. Coraz bardziej zwracamy uwagę na to, jak wyglądają nasze mieszkania, w których chcielibyśmy czuć się wygodnie i komfortowo. Wciąż zmieniająca się moda i trendy, skłaniają nas do coraz to częstszych zmian i remontów przestrzeni, w której żyjemy. Remont mieszkania wiąże się również z wieloma wydatkami. Zakup materiałów budowlanych, opłacenie architekta i firmy, która zrealizuje zlecenie. To tylko nieliczne wydatki. Często decydujemy się również na zakup nowych mebli i tutaj rodzi się pytanie: co zrobić z niepotrzebnymi, używanymi dotąd meblami?

Nowe meble – co zrobić z tymi już nie potrzebnymi?

Decydując się na remont, nie wyobrażamy sobie do aranżacji nowej przestrzeni wykorzystywać mebli, które służyły nam już przez wiele lat i kolokwialnie mówiąc, już nam się opatrzyły. Stoimy wówczas przed decyzją, co zrobić z meblami, które mogłyby jeszcze posłużyć? Rozwiązań jest wiele. Jeśli żyjemy w duchu zero waste, możemy podjąć się wyzwania odnowienia mebli, tak aby cieszyły nasze oko na nowo. Bogaty wybór środków do renowacji mebli dostępny w marketach budowlanych sprawi, że nie będzie stanowiło to dla nas większego problemu. Jeżeli nie mamy na to czasu, bądź po prostu nie przemawiają do nas meble renowacyjne, może spróbować znaleźć dla nich drugi dom, za pośrednictwem aplikacji sprzedażowych. 

Zły stan techniczny mebli- jak rozwiązać problem?

Bardzo często jednak stan techniczny mebli nie pozwala na to, żeby znaleźć dla nich drugi dom. Na taki dom nie mogą również liczyć meble, pochodzące bardzo często z zakupionych mieszkań z rynku wtórnego, lub mieszkań po naszych zmarłych bliskich. Najczęściej takie meble są „niemodne” lub ich stan techniczny nie pozwala na dalsze użytkowanie. Co zrobić w takiej sytuacji? Biorąc pod uwagę restrykcyjne przepisy prawa, związane z regulacjami gospodarki odpadów, zmuszeni jesteśmy sami zorganizować ich wywóz. Wielu z nas nie ma na to czasu. Z pomocą przychodzą firmy specjalizujące się w opróżnianiu mieszkań czy domów. Przykładem takiej firmy może być: https://raflen.com.pl/oproznianie-mieszkan/. Bogata oferta i kompleksowe rozwiązania takich firm sprawiają, że likwidacja mebli ze starego mieszkania nigdy nie była tak prosta.

Pamiętajcie, aby w trosce o naszą planetę spróbować dać drugi, nowy dom naszym meblom. Jeśli jest to niemożliwe, skorzystajmy z usług specjalistycznej firmy, która zajmuje się opróżnianiem i czyszczeniem mieszkań. Zaoszczędzisz w ten sposób czas, a problem niechcianych mebli zostanie rozwiązany bez najmniejszych problemów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*