Przewóz osób za granicę – czy się opłaca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób poszukujących finansowej stabilizacji zdecydowało się na założenie firm oferujących przewozy zagraniczne. Jeśli czytasz ten artykuł, to być może i Ty zastanawiasz się nad otworzeniem tego typu działalności gospodarczej. W takiej sytuacji, z pewnością myślisz, czy taki biznes się opłaca. Porozmawiajmy krótko na ten temat.

Przede wszystkim ustalmy jakie ceny panują na rynku przewozowym. W przypadku dziewięcioosobowych busów kursujących z Polski do Niemiec, cena za jednego pasażera wynosi około 250 zł. Niemniej jednak zarówno nasz kraj, jak i państwo niemieckich sąsiadów nie należą do najmniejszych. Nie da się więc jednoznacznie ustalić ceny, ponieważ zależy ona od długości konkretnego kursu. Tworząc ten artykuł wzięliśmy pod uwagę uśrednione ceny kursów jadących ze środkowej Polski do środkowej części Niemiec(zobacz też: przewozy Bydgoszcz Holandia).

Jak dobrać pojazdy? Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie busów w leasing. To, ile ich zakupić, zależy od Twoich osobistych możliwości.
Jedno okrążenie z Polski do Niemiec i z powrotem powinno zamknąć się spokojnie w dwóch tysiącach kilometrów. Weź pod uwagę, że za każdym kursem (nie tylko do Niemiec, ale także busy Kujawsko Pomorskie Belgia, busy Bydgoszcz Holandia, itd.) nie uda zabrać Ci się kompletu osób (czyli 8 pasażerów). Pamiętaj także, że kierowca jest tak naprawdę dziewiątym pasażer, który nie płaci za swoje miejsce, a wręcz odwrotnie – to Ty musisz zapłacić jemu.

Ceny paliwa ciągle się zmieniają. Niemniej jednak jeśli obliczymy wszystko używając jak najbardziej uśrednionych danych, okazuje się, że z każdego kursu będzie Ci zostawać od 1600 do 2000 zł. Powiedzmy, że jeden bus może robić cztery kursy w miesiącu. Daje to średnio 7200 zł zysku. Od tego trzeba jednak odliczyć zapłatę dla kierowcy, koszty prowadzenia firmy, leasing oraz koszty naprawy samochodów.
Dużo uda Ci się oszczędzić, jeśli także Ty sam będziesz kierowcą.

Jak zatem widać, prowadząc firmę przewozową na pewno wyjdziesz na plus. Niemniej jednak, warto przeliczyć na spokojnie wszystkie koszty odnosząc je do aktualnego zapotrzebowania rynkowego i wysokości kosztów, które będziesz ponosił. Decyzję o otworzeniu takiej działalności najlepiej jest podjąć dopiero po sporządzeniu dobrego biznesplanu. Powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Józef 04.07.2018

    Opłaca się jeśli ma się dobre dojścia promocyjne. Polecam szczerzę portal – bardzo ciekawe rozwiązanie dla przewoźników oraz pasażerów.

  • Polpol 10.09.2018

    Zapraszam do KAPADA TRANS najszybszy transport z Polski do Belgii i Holandii.

  • Werka 03.12.2018

    Ja jeżdżę z fast trans i przewoźnicy nie narzekają na brak zainteresowania. Jak z nimi ostatnio rozmawiałam to mówili że są zadowoleni bo maja sporo zleceń. Ich zaletą jest to że starają się być na czas a droga przejechana z nimi jest komfortowa. Naprawdę różnią się od innych przewoźników, atmosfera miła, a co najważniejsze droga z nimi jest bezpieczna.