Komoda czy szafa – co wybrać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble, które umieszczamy w domu, muszą być przede wszystkim dla nas funkcjonalne. Dlatego też ich wybór jest bardzo poważną decyzją, ponieważ nie wymieniamy ich co kilka miesięcy. Warto przeanalizować, z jakich mebli najczęściej korzystamy, jakie będą dobrze wyglądały w poszczególnych pomieszczeniach i przede wszystkim – jakie będą w stanie pomieścić nasze rzeczy.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Oczywiście funkcjonalność mebli to podstawa. Dlatego jeśli nie wiemy, czy zdecydować się na szafę czy też na komodę, warto przeanalizować je właśnie pod tym względem. Komoda jest stosunkowo mała, ale bardzo często ma pojemne szuflady. Sporo rzeczy zatem można w niej umieścić, szczególnie jeśli chodzi o naszą bieliznę i jakieś drobne ubrania. Nie jest jednak dobrze umieszczać w niej swetrów czy też spodni.

Niestety stosunkowo trudno jest z niej coś wyciągnąć, nie widzimy również co jest na dole. Mamy na rynku różne komody z grafiką, bardzo dobrze prezentujące się we wnętrzach. Ich funkcjonalność jednak jest wystarczająca dla nielicznych.

Natomiast w szafie wszystko jest poukładane i powieszone przejrzyście. Jednak nie każdy z nas ma dużo miejsca w swoim domu na sporą szafę. Można jednak zakupić również jej nieco mniejszą wersję, chociażby podobną do tej dostępnej na https://www.jurpol-meble.pl/szafy-przesuwne-100cm/. Zarówno szafa, jak i komoda mają plusy, znajdą się jednak i minusy. Wybór zatem zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań. Niezwykle ważne jest określenie swoich potrzeb przed zakupem tego mebla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*